deea virtual
Cu siguranta, prima ta zi in mijlocul nostru este, intr-o oarecare masura, un prilej de confuzie si de indoieli. Te intrebi sincer daca intrarea ta in lumea "DEEA" a fost într-adevar un pas inspirat. Privesti in jurul tau si constati ca nu cunosti pe nimeni, sentimentul tau este ca te-ai intors in timp.
Daca mediul ti se pare oarecum strain, cenusiu si nu tocmai primitor, daca te nedumereste lipsa de entuziasm din atmosfera, toate acestea inseamna un singur lucru: esti dotat cu acel simt special care detecteaza absenta normalitatii si reactioneaza negativ fata de ea. Acest simt treaz, care semnaleaza o aspiratie sanatoasa spre normalitate, este garantia ca lumea "DEEA" are nevoie de tine. Nu esti singur. Te invit sa te alaturi ofensivei care va crea spatiul optim pentru manifestarea potentialului tau - si al nostru - pentru ca impreuna sa facem din inovatie, creativitate, eficienta si excelenta o stare de lucruri normala in lumea "DEEA". Aceasta va crea o atmosfera excelenta regeneratoare si reconfortanta in proiectul pe care il incepi azi aici.
BINE ATI VENIT !!!
Ne bucuram ca ati ales forumul nostru si va invitam sa va inregistrati.Numai asa puteti avea acces la toate categoriile.
Aici putem vorbi despre prieteni si dusmani, sperante, esecuri (sentimentale sau profesionale), iubiri, neiubiri, reusite, dezamagiri…
Va dorim navigare placuta !!!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

deea virtual
Cu siguranta, prima ta zi in mijlocul nostru este, intr-o oarecare masura, un prilej de confuzie si de indoieli. Te intrebi sincer daca intrarea ta in lumea "DEEA" a fost într-adevar un pas inspirat. Privesti in jurul tau si constati ca nu cunosti pe nimeni, sentimentul tau este ca te-ai intors in timp.
Daca mediul ti se pare oarecum strain, cenusiu si nu tocmai primitor, daca te nedumereste lipsa de entuziasm din atmosfera, toate acestea inseamna un singur lucru: esti dotat cu acel simt special care detecteaza absenta normalitatii si reactioneaza negativ fata de ea. Acest simt treaz, care semnaleaza o aspiratie sanatoasa spre normalitate, este garantia ca lumea "DEEA" are nevoie de tine. Nu esti singur. Te invit sa te alaturi ofensivei care va crea spatiul optim pentru manifestarea potentialului tau - si al nostru - pentru ca impreuna sa facem din inovatie, creativitate, eficienta si excelenta o stare de lucruri normala in lumea "DEEA". Aceasta va crea o atmosfera excelenta regeneratoare si reconfortanta in proiectul pe care il incepi azi aici.
BINE ATI VENIT !!!
Ne bucuram ca ati ales forumul nostru si va invitam sa va inregistrati.Numai asa puteti avea acces la toate categoriile.
Aici putem vorbi despre prieteni si dusmani, sperante, esecuri (sentimentale sau profesionale), iubiri, neiubiri, reusite, dezamagiri…
Va dorim navigare placuta !!!
deea virtual
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» PRIETENIE VIRTUALA
Marea iubire, iubire imposibila? EmptyLun Iun 01 2015, 17:58 Scris de Admin

Cine este conectat?
În total sunt 105 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 105 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 263, Sam Oct 19 2024, 02:26
WebChat

Pentru a accesa WEBCHAT-ul va rugam sa dati click pe camera web

Octombrie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


Marea iubire, iubire imposibila?

+2
Iubirik
Dor
6 participanți

In jos

Marea iubire, iubire imposibila? Empty Marea iubire, iubire imposibila?

Mesaj Scris de Dor Mar Mar 23 2010, 02:02

Marea iubire te transforma si in acelasi timp iti arata cum esti, cine esti, ce vei fi daca ai curajul sa primesti aceasta iubire, daca ai curajul sa traiesti viata ta si nu pe a celor din jurul tau. Suntem prea multi cei care fugim de propria fericire pentru a avea grija de fericirea altora.
Cum ar trebui procedat in momentul in care constati ca iubirea vietii tale este de fapt o iubire imposibila: lasi totul balta si-ti traiesti marea iubire sau iti reprimi sentimentele pentru a nu rani alti oameni?
Ma framanta aceste lucruri de cand am intalnit un om minunat, un om cum mi-am dorit toata viata, un barbat adevarat. Si eu si el suntem casatoriti si oricat de mult tinem unul la celalalt stim ca este o iubire imposibila. Incercam sa ne reprimam sentimentele, dar doare. Doare foarte tare. Mi-e greu cu el, dar imi este si mai greu fara el. In lumea noastra este foarte greu sa-ti urmezi inima, este foarte greu sa poti lasa totul in urma si sa-ti traiesti fericirea. N-as fi crezut vreodata ca tocmai mie mi se poate intampla asa ceva: mie, o persoana echilibrata, cu principii bine inradacinate. De cate ori auzeam o astfel de povesti, radeam, mi se parea copilareasca si imposibil sa fie reala. Dar cineva de acolo de sus a avut grija sa-mi arate ca ma insel. Traiesc pe propria piele o iubire imposibila. Stiu ca nu am dreptul sa-l iubesc, dar ce pot face? Tac, sufar, incerc sa ma resemnez. Lupt cu mine, lupt cu sufletul meu sfasiat Marea iubire, iubire imposibila? 196253
Dor
Dor

Numarul mesajelor : 27
Reputatie : 2
Data de inscriere : 20/03/2010
Localizare : Oriunde
Stare de spirit : Minte-ma ca ma iubesti si eu te voi minti ca sunt fericita!

Sus In jos

Marea iubire, iubire imposibila? Empty Re: Marea iubire, iubire imposibila?

Mesaj Scris de Iubirik Mar Mar 23 2010, 02:15

cred ca toate femeile au partea lor de iubire imposibila macar o data in viata... insa norocoase sunt cele care si-o si implinesc.... din pacate, eu nu ma numar printre ele... Marea iubire, iubire imposibila? 992965 acum catva timp am cunoscut pe cineva(virtual) care comunica cu sufletul meu fara cuvinte... un barbat minunat asa cum nu credeam ca voi intalni vreodata... era insa casatorit.... ne-am trait iubirea virtuala cateva zile.... a fost ceva de vis... nici nu pot descrie in cuvinte... Marea iubire, iubire imposibila? 233707 nu am crezut ca voi ajunge sa insel vreodata Marea iubire, iubire imposibila? 12952 ..nici macar cu gandul... ci cel mult ca eu voi fi cea inselata Marea iubire, iubire imposibila? 2535 a fost greu... dar cei din jur au contat mai mult decat ceea ce simteam noi... cateodata stau si ma gandesc: cum ar fi fost daca ne-am fi dat sansa macar sa ne vedem in real???.. Marea iubire, iubire imposibila? 992965 si ma doare... rau Marea iubire, iubire imposibila? 299768 nu stiu daca merita sau nu sa sacrifici totul pentru iubire... eu nu am facut-o si acum ma simt golita... deprimata Marea iubire, iubire imposibila? 2535 daca ai puterea sa o faci.. nu ezita Marea iubire, iubire imposibila? 82324 nu ezita decat daca esti constienta de ceea ce va urma si daca iti asumi zilele dureroase de dupa Marea iubire, iubire imposibila? 232870

moralitatea si etica sunt cuvinte care ne-au indoctrinat adolescenta si tineretea... ele exista insa pentru a ramane civilizati.... sa traiesti o viata langa un sot pe care nu il iubesti... iar noaptea sa-ti porti visele de iubire in pat langa el este un cosmar... Marea iubire, iubire imposibila? 614620 un soi de detentie de care tu esti de vina si la care singura te condamni... Marea iubire, iubire imposibila? 2535 daca esti sigura pe dragostea ta si pe dragostea lui.... traieste-ti iubirea!!! Marea iubire, iubire imposibila? 277176 viata e atat de scurta... la un moment dat te trezesti pur si simplu batrana... cu dorinta de a te tine cineva in brate.... dar nu oricine... ci cineva langa care iti este cald... Marea iubire, iubire imposibila? 92877 si nu oricum... ci stiind ca iti este bine Marea iubire, iubire imposibila? 11813
Iubirik
Iubirik
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 11659
Reputatie : 50
Data de inscriere : 31/07/2009
Localizare : in suflet
Stare de spirit : am...

https://deea.forum-canada.com/

Sus In jos

Marea iubire, iubire imposibila? Empty Re: Marea iubire, iubire imposibila?

Mesaj Scris de RoseRedMs Mar Mar 23 2010, 02:38

cely a scris:cred ca toate femeile au partea lor de iubire imposibila macar o data in viata... insa norocoase sunt cele care si-o si implinesc.... din pacate, eu nu ma numar printre ele... Marea iubire, iubire imposibila? 992965 acum catva timp am cunoscut pe cineva(virtual) care comunica cu sufletul meu fara cuvinte... un barbat minunat asa cum nu credeam ca voi intalni vreodata... era insa casatorit.... ne-am trait iubirea virtuala cateva zile.... a fost ceva de vis... nici nu pot descrie in cuvinte... Marea iubire, iubire imposibila? 233707 nu am crezut ca voi ajunge sa insel vreodata Marea iubire, iubire imposibila? 12952 ..nici macar cu gandul... ci cel mult ca eu voi fi cea inselata Marea iubire, iubire imposibila? 2535 a fost greu... dar cei din jur au contat mai mult decat ceea ce simteam noi... cateodata stau si ma gandesc: cum ar fi fost daca ne-am fi dat sansa macar sa ne vedem in real???.. Marea iubire, iubire imposibila? 992965 si ma doare... rau Marea iubire, iubire imposibila? 299768 nu stiu daca merita sau nu sa sacrifici totul pentru iubire... eu nu am facut-o si acum ma simt golita... deprimata Marea iubire, iubire imposibila? 2535 daca ai puterea sa o faci.. nu ezita Marea iubire, iubire imposibila? 82324 nu ezita decat daca esti constienta de ceea ce va urma si daca iti asumi zilele dureroase de dupa Marea iubire, iubire imposibila? 232870

moralitatea si etica sunt cuvinte care ne-au indoctrinat adolescenta si tineretea... ele exista insa pentru a ramane civilizati.... sa traiesti o viata langa un sot pe care nu il iubesti... iar noaptea sa-ti porti visele de iubire in pat langa el este un cosmar... Marea iubire, iubire imposibila? 614620 un soi de detentie de care tu esti de vina si la care singura te condamni... Marea iubire, iubire imposibila? 2535 daca esti sigura pe dragostea ta si pe dragostea lui.... traieste-ti iubirea!!! Marea iubire, iubire imposibila? 277176 viata e atat de scurta... la un moment dat te trezesti pur si simplu batrana... cu dorinta de a te tine cineva in brate.... dar nu oricine... ci cineva langa care iti este cald... Marea iubire, iubire imposibila? 92877 si nu oricum... ci stiind ca iti este bine Marea iubire, iubire imposibila? 11813
imi plac randurile scrise de tine,.......am o singura intrebare:
CELY...ce spui tu exprima o realitate? ( nu esti oblig. a-mi
raspunde....las la latitudinea ta...te pupic..) Marea iubire, iubire imposibila? 640591
RoseRedMs
RoseRedMs

Numarul mesajelor : 2641
Reputatie : 20
Data de inscriere : 08/02/2010
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : 00Z!!!

Sus In jos

Marea iubire, iubire imposibila? Empty Re: Marea iubire, iubire imposibila?

Mesaj Scris de Iubirik Mar Mar 23 2010, 02:50

este un pamflet si trebuie tratata ca atare Marea iubire, iubire imposibila? 641672
Iubirik
Iubirik
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 11659
Reputatie : 50
Data de inscriere : 31/07/2009
Localizare : in suflet
Stare de spirit : am...

https://deea.forum-canada.com/

Sus In jos

Marea iubire, iubire imposibila? Empty Re: Marea iubire, iubire imposibila?

Mesaj Scris de RoseRedMs Mar Mar 23 2010, 02:54

cely a scris:este un pamflet si trebuie tratata ca atare Marea iubire, iubire imposibila? 641672


Marea iubire, iubire imposibila? 196253 Marea iubire, iubire imposibila? 745330
RoseRedMs
RoseRedMs

Numarul mesajelor : 2641
Reputatie : 20
Data de inscriere : 08/02/2010
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : 00Z!!!

Sus In jos

Marea iubire, iubire imposibila? Empty Re: Marea iubire, iubire imposibila?

Mesaj Scris de cecilia Mar Mar 30 2010, 22:21

ımi plac gındurile voastre...dar asta este realitatea şi fiecare dintre noi mai devreme sau mai tırziu le traim cu multa sau mai putina intensitate...
cecilia
cecilia
PRIETEN
PRIETEN

Numarul mesajelor : 11
Reputatie : 2
Data de inscriere : 15/03/2010
Localizare : ankara
Stare de spirit : super

Sus In jos

Marea iubire, iubire imposibila? Empty Re: Marea iubire, iubire imposibila?

Mesaj Scris de Louise Mar Apr 06 2010, 20:38

Eu nu pricep... discutam aici cazuri ipotetice sau probleme reale de viata?
Daca e vorba de prima varianta, putem divaga pagini si pagini, ba chiar am putea cita autori celebri si povesti de iubire cutremuratoare scrise de-a lungul secolelor...
Daca insa vorbim de cazuri concrete, ceva nu se leaga.
Dor, tu ai mai deschis un topic despre iubitul care te-a parasit si pe care il vrei inapoi si care nu pare sa aiba nicio legatura cu cazul de fata.
Poti sa vii cu niste lamuriri, ca sa stim cum tratam subiectul...

Marea iubire, iubire imposibila? 897338
Louise
Louise
forum member
forum member

Numarul mesajelor : 5
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/03/2010
Localizare : Romania
Stare de spirit : vesela

Sus In jos

Marea iubire, iubire imposibila? Empty Re: Marea iubire, iubire imposibila?

Mesaj Scris de florin Mar Apr 06 2010, 21:08

Louise a scris:Eu nu pricep... discutam aici cazuri ipotetice sau probleme reale de viata?
Daca e vorba de prima varianta, putem divaga pagini si pagini, ba chiar am putea cita autori celebri si povesti de iubire cutremuratoare scrise de-a lungul secolelor...
Daca insa vorbim de cazuri concrete, ceva nu se leaga.
Dor, tu ai mai deschis un topic despre iubitul care te-a parasit si pe care il vrei inapoi si care nu pare sa aiba nicio legatura cu cazul de fata.
Poti sa vii cu niste lamuriri, ca sa stim cum tratam subiectul...

Marea iubire, iubire imposibila? 897338
e vorba de iubiri adevarate ale fiecaruia,traite sau doar visate Marea iubire, iubire imposibila? 929813
florin
florin
PRIETEN
PRIETEN

Numarul mesajelor : 904
Reputatie : 12
Data de inscriere : 23/01/2010
Localizare : bucuresti
Stare de spirit : entuziast

Sus In jos

Marea iubire, iubire imposibila? Empty Re: Marea iubire, iubire imposibila?

Mesaj Scris de Louise Mar Apr 06 2010, 21:18

aha... priceput. Marea iubire, iubire imposibila? 663655

da' nu-i nevoie sa tipi asa! Marea iubire, iubire imposibila? 12952 Marea iubire, iubire imposibila? 299768
Louise
Louise
forum member
forum member

Numarul mesajelor : 5
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/03/2010
Localizare : Romania
Stare de spirit : vesela

Sus In jos

Marea iubire, iubire imposibila? Empty Re: Marea iubire, iubire imposibila?

Mesaj Scris de florin Mier Apr 07 2010, 23:30

Louise a scris:aha... priceput. Marea iubire, iubire imposibila? 663655

da' nu-i nevoie sa tipi asa! Marea iubire, iubire imposibila? 12952 Marea iubire, iubire imposibila? 299768
nu tipam,imi foloseam doar vocea la tonuri mai acute ,sa nu cumva sa uit sa vorbesc Marea iubire, iubire imposibila? 196253 Marea iubire, iubire imposibila? 745330
florin
florin
PRIETEN
PRIETEN

Numarul mesajelor : 904
Reputatie : 12
Data de inscriere : 23/01/2010
Localizare : bucuresti
Stare de spirit : entuziast

Sus In jos

Marea iubire, iubire imposibila? Empty Re: Marea iubire, iubire imposibila?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum