deea virtual
Cu siguranta, prima ta zi in mijlocul nostru este, intr-o oarecare masura, un prilej de confuzie si de indoieli. Te intrebi sincer daca intrarea ta in lumea "DEEA" a fost într-adevar un pas inspirat. Privesti in jurul tau si constati ca nu cunosti pe nimeni, sentimentul tau este ca te-ai intors in timp.
Daca mediul ti se pare oarecum strain, cenusiu si nu tocmai primitor, daca te nedumereste lipsa de entuziasm din atmosfera, toate acestea inseamna un singur lucru: esti dotat cu acel simt special care detecteaza absenta normalitatii si reactioneaza negativ fata de ea. Acest simt treaz, care semnaleaza o aspiratie sanatoasa spre normalitate, este garantia ca lumea "DEEA" are nevoie de tine. Nu esti singur. Te invit sa te alaturi ofensivei care va crea spatiul optim pentru manifestarea potentialului tau - si al nostru - pentru ca impreuna sa facem din inovatie, creativitate, eficienta si excelenta o stare de lucruri normala in lumea "DEEA". Aceasta va crea o atmosfera excelenta regeneratoare si reconfortanta in proiectul pe care il incepi azi aici.
BINE ATI VENIT !!!
Ne bucuram ca ati ales forumul nostru si va invitam sa va inregistrati.Numai asa puteti avea acces la toate categoriile.
Aici putem vorbi despre prieteni si dusmani, sperante, esecuri (sentimentale sau profesionale), iubiri, neiubiri, reusite, dezamagiri…
Va dorim navigare placuta !!!


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

deea virtual
Cu siguranta, prima ta zi in mijlocul nostru este, intr-o oarecare masura, un prilej de confuzie si de indoieli. Te intrebi sincer daca intrarea ta in lumea "DEEA" a fost într-adevar un pas inspirat. Privesti in jurul tau si constati ca nu cunosti pe nimeni, sentimentul tau este ca te-ai intors in timp.
Daca mediul ti se pare oarecum strain, cenusiu si nu tocmai primitor, daca te nedumereste lipsa de entuziasm din atmosfera, toate acestea inseamna un singur lucru: esti dotat cu acel simt special care detecteaza absenta normalitatii si reactioneaza negativ fata de ea. Acest simt treaz, care semnaleaza o aspiratie sanatoasa spre normalitate, este garantia ca lumea "DEEA" are nevoie de tine. Nu esti singur. Te invit sa te alaturi ofensivei care va crea spatiul optim pentru manifestarea potentialului tau - si al nostru - pentru ca impreuna sa facem din inovatie, creativitate, eficienta si excelenta o stare de lucruri normala in lumea "DEEA". Aceasta va crea o atmosfera excelenta regeneratoare si reconfortanta in proiectul pe care il incepi azi aici.
BINE ATI VENIT !!!
Ne bucuram ca ati ales forumul nostru si va invitam sa va inregistrati.Numai asa puteti avea acces la toate categoriile.
Aici putem vorbi despre prieteni si dusmani, sperante, esecuri (sentimentale sau profesionale), iubiri, neiubiri, reusite, dezamagiri…
Va dorim navigare placuta !!!
deea virtual
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» PRIETENIE VIRTUALA
Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 EmptyLun Iun 01 2015, 17:58 Scris de Admin

Cine este conectat?
În total sunt 33 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 33 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 66, Mier Oct 16 2024, 18:38
WebChat

Pentru a accesa WEBCHAT-ul va rugam sa dati click pe camera web

Octombrie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar


Versuri de melodii care ne plac...

+3
fluturas_
enryka
Iubirik
7 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 Empty Versuri de melodii care ne plac...

Mesaj Scris de Iubirik Dum Sept 20 2009, 15:27

Rezumarea primului mesaj :

Animal X - Balada

N-am curaj sa spun ce simt,
Ai putea sa crezi ca mint,
Toamna e-n sufletul meu
Esti departe si mi-e greu.
Frunzele sunt lacrima
Adierea-i soapta ta,
In cadoul desfacut,
Sunt doar clipele ce au trecut
Ma hranesc cu amintiri,
Imi curg lacrimi de copil
Ranile sunt prea adanci
Cand ma gandesc la atunci. bis
Sunt un simplu pamantean,
Dragoste e tot ce am sa dau, sa dau.
Sunt doar la inceput de drum,
Te vreau langa mine acum.
Inima imi bate-ncet
Timpul s-a oprit si astept sa treci, sa treci,
Vara s-a pierdut, toamna a trecut bis
Iarna a sosit, speranta n-a pierit bis
N-am curaj sa spun ce simt,
Ai putea sa crezi ca mint,
Toamna e-n sufletul meu
Esti departe si mi-e greu.
Frunzele sunt lacrima
Adierea-i soapta ta,
In cadoul desfacut,
Sunt doar clipele ce au trecut.
Ma hranesc cu amintiri,
Imi curg lacrimi de copil,
Ranile sunt prea adanci,
Cand ma gandesc la atunci.
Sunt un simplu pamantean,
Dragostea e tot ce am sa dau, sa dau.
Sunt doar la inceput de drum,
Te vreau langa mine acum.
Sarbatorile au sosit dar speranta n-a pierit de tot,
Te astept.
Iubirik
Iubirik
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 11659
Reputatie : 50
Data de inscriere : 31/07/2009
Localizare : in suflet
Stare de spirit : am...

https://deea.forum-canada.com/

Sus In jos


Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 Empty Re: Versuri de melodii care ne plac...

Mesaj Scris de RoseRedMs Mier Feb 17 2010, 21:42

Cristen a scris:..pai cand eram mica cu vaca mergeaaam..(asea se auzea la o sezatoare da fomei..acu aud in parlamient la barbati)

sau ..m-a facut mama oltean maaa.. (da' am iertat-o, za mor!)

sau ..sunt rusoaica ma numesc katiusa ..si-am venit si io aici la voi..aici viata este mai framoasa..ta-na-na-ni-ni-ni-ni-ni-na (ce vreti ma..dac'asa-i canticu? si ce, daca-mi place?)

sau..fetili de la capalna (mor dupe iele..adica iele primele!)

da' textu'..e de belea!
lai-la-i-la-la..la-la-la-la..LA! la-li-la-la!

a? ce..nu v-o placut? Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 277176
....mi-o placut textul,o fost fain,.......intreaga mea consideratie,......hai,usurel......mai departe??????? Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 692452
RoseRedMs
RoseRedMs

Numarul mesajelor : 2641
Reputatie : 20
Data de inscriere : 08/02/2010
Localizare : Ploiesti
Stare de spirit : 00Z!!!

Sus In jos

Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 Empty Re: Versuri de melodii care ne plac...

Mesaj Scris de Iubirik Mier Feb 17 2010, 22:03

Cristen a scris:..pai cand eram mica cu vaca mergeaaam..(asea se auzea la o sezatoare da fomei..acu aud in parlamient la barbati)

sau ..m-a facut mama oltean maaa.. (da' am iertat-o, za mor!)

sau ..sunt rusoaica ma numesc katiusa ..si-am venit si io aici la voi..aici viata este mai framoasa..ta-na-na-ni-ni-ni-ni-ni-na (ce vreti ma..dac'asa-i canticu? si ce, daca-mi place?)

sau..fetili de la capalna (mor dupe iele..adica iele primele!)

da' textu'..e de belea!
lai-la-i-la-la..la-la-la-la..LA! la-li-la-la!

a? ce..nu v-o placut? Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 277176
Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165 cu voce n-ai putut ??? Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 10394
Iubirik
Iubirik
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 11659
Reputatie : 50
Data de inscriere : 31/07/2009
Localizare : in suflet
Stare de spirit : am...

https://deea.forum-canada.com/

Sus In jos

Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 Empty Re: Versuri de melodii care ne plac...

Mesaj Scris de Cristen Joi Feb 18 2010, 01:52

nu Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 277176 ca n-am voce
Cristen
Cristen
PRIETEN
PRIETEN

Numarul mesajelor : 4324
Reputatie : 29
Data de inscriere : 09/08/2009
Localizare : in padurea cu alune
Stare de spirit : da

Sus In jos

Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 Empty Re: Versuri de melodii care ne plac...

Mesaj Scris de Iubirik Joi Feb 18 2010, 01:56

Cristen a scris:nu Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 277176 ca n-am voce
sa-ti cumperi ochelari sa auzi Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165
Iubirik
Iubirik
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 11659
Reputatie : 50
Data de inscriere : 31/07/2009
Localizare : in suflet
Stare de spirit : am...

https://deea.forum-canada.com/

Sus In jos

Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 Empty Re: Versuri de melodii care ne plac...

Mesaj Scris de Cristen Joi Feb 18 2010, 01:58

CELY a scris:
Cristen a scris:nu Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 277176 ca n-am voce
sa-ti cumperi ochelari sa auzi Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165

n-am nici buna ziua de dat..cu ce sa-i cumpar? ..si cum sa-mi cumpar? auzi la ia.. Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 277176
Cristen
Cristen
PRIETEN
PRIETEN

Numarul mesajelor : 4324
Reputatie : 29
Data de inscriere : 09/08/2009
Localizare : in padurea cu alune
Stare de spirit : da

Sus In jos

Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 Empty Re: Versuri de melodii care ne plac...

Mesaj Scris de Iubirik Joi Feb 18 2010, 02:00

Cristen a scris:
CELY a scris:sa-ti cumperi ochelari sa auzi Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165

n-am nici buna ziua de dat..cu ce sa-i cumpar? ..si cum sa-mi cumpar? auzi la ia.. Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 277176
Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165 ai inceput sa vb ca nastu??? Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 196253 (auzi la ia..)....punem mana de la mana ..si cumperi pe datorie Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 483458
Iubirik
Iubirik
Moderator
Moderator

Numarul mesajelor : 11659
Reputatie : 50
Data de inscriere : 31/07/2009
Localizare : in suflet
Stare de spirit : am...

https://deea.forum-canada.com/

Sus In jos

Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 Empty Re: Versuri de melodii care ne plac...

Mesaj Scris de Cristen Joi Feb 18 2010, 02:16

CELY a scris:
Cristen a scris:

n-am nici buna ziua de dat..cu ce sa-i cumpar? ..si cum sa-mi cumpar? auzi la ia.. Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 277176
Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 538165 ai inceput sa vb ca nastu??? Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 196253 (auzi la ia..)....punem mana de la mana ..si cumperi pe datorie Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 483458

trece-ma pa caiet Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 802121
Cristen
Cristen
PRIETEN
PRIETEN

Numarul mesajelor : 4324
Reputatie : 29
Data de inscriere : 09/08/2009
Localizare : in padurea cu alune
Stare de spirit : da

Sus In jos

Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 Empty Re: Versuri de melodii care ne plac...

Mesaj Scris de fluturas_ Dum Feb 28 2010, 02:36

SPIKE - 90 DE SECUNDE DE VIATA


Te nasti in 30 de minute de chin
Cantaresti putin peste'un kil
Si pentru mata ceru' de face mai senin.
Tactu' deschide'o sticla de vin
Urla si'mparte tigari prin maternitate de parca'i fi divin.
La un an o strigi pe mata pentru prima data
Se strange toata familia fascinata si'ti da o ciocolata.
Dintr'o data te trezesti la gradinita
Drept urmare inveti de poeti, poezii si'auzi de basme populare.
Dupa 7 ani de'acasa te dau ai tai la scoala
Unde 4 ani la rand inveti si uiti de tot ce te'nconjoara.
Mai tarziu iti iei prima bataie, injuri prima femeie si zambesti cu lacrimi in ochi la primul picior in co**e.
Dupa inca 4 ani te plictisesti de informatii
Te dau ai tai afara din casa si te'apuci de combinatii.
Te umpli de bani peste noapte, pi***le insista
Si'a doua zi apar langa tine prieteni care nu credeai ca exista.
Iti iei masini tari, te'apuci de droguri - bagi pana nu mai poti
Pierzi toti banii'n cazino - ajungi praf - te uita toti.
Familia nu vrea s'auda de tine si'ncepe sa doara
Cand tovarasu' tau nu te mai tine minte si pi**a te'nseala.
Incepi sa gandesti pentru prima oara - te cureti de droguri
O iei de la inceput cu telefoane mobile vandute dupa blocuri.
Strangi bani ii pui la banca intr'un an se fac roi
Apoi iti iei toti prietenii la p**a cand se'ntorc inapoi.
Gasesti o pi**a modesta pe care o iei de nevasta
Si'o iubesti oricat ti'ar spune toti c'ar fi de urata si (cuvant cenzurat).
Construiesti o casa, pi**a iti face primu copil.
Tu'mparti tigari prin maternitate de parca'ar fi divin.
Fiitu' creste la un an te striga pe tine primu'
Si rolul tau in viata este acela de a'ti creste copilu'.
(Deci) dupa 20 de ani la micu dejun te priveste si'ti spune pentru prima data in viata
Cat de mult te iubeste.
Mai trec ani - ajungi la batranete - nu regreti nimic.
Tot ce ai ai pentru ca ai tras singur de cand erai mic.
Tu esti fericit ca'ti permiti mai mult de un pachet de tigari
Un an mai tarziu te pui in pat, inchizi ochii si morï.
fluturas_
fluturas_
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 9057
Reputatie : 43
Data de inscriere : 12/11/2009
Localizare : in your mind
Stare de spirit : high

Sus In jos

Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 Empty Re: Versuri de melodii care ne plac...

Mesaj Scris de Cristen Vin Mar 05 2010, 17:23

un adevar prezentat intr-o textura de lirism comic.
Cristen
Cristen
PRIETEN
PRIETEN

Numarul mesajelor : 4324
Reputatie : 29
Data de inscriere : 09/08/2009
Localizare : in padurea cu alune
Stare de spirit : da

Sus In jos

Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 Empty Re: Versuri de melodii care ne plac...

Mesaj Scris de fluturas_ Vin Mar 05 2010, 18:36

Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 62165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 62165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 62165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 62165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 62165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 62165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 62165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 62165 Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 62165
ccristina
ccristina
forum member
forum member

Numarul mesajelor : 43
Reputatie : 7
Data de inscriere : 30/01/2011
Localizare : Bordeaux
Stare de spirit : vesela

Sus In jos

Versuri de melodii care ne plac... - Pagina 2 Empty Re: Versuri de melodii care ne plac...

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum